ANA SAYFA           HASTA BAKICISI           YAŞLI BAKICISI             BAKICI HİMETİ             YATILI BAKICISI           YATALAK BAKICISI           HEMŞİRE BAKICI

HASTA BAKICIDA BULUNMASI GEREKEN ÖZELLİKLER:
Hasta bakıcılığı asla hata kabul etmeyen ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gereken bir hizmettir. Hasta bakıcıdan iyi bir hizmet almak için öncelikli kriterler belirlenmelidir. Bu kriterin hasta bakıcısı adayında var olup olmadığı görmek, sizin istediğiniz hasta bakıcıya sahip olup olamayacağınızı gösterir.

Öncelikle hasta bakıcının kesinlikle sigara içmiyor olması gerekir. çünkü bu alışkanlık hastanın bulunduğu ortama tamamen ters bir durumdur.
Hasta bakıcıda olması gereken diğer bir özellik düzenli bir aile yaşamına sahip olması gerektiğidir. İş, düzenli aile hayatının bir yansımasıdır.ayrıca hasta bakıcada olması gereken diğer bir unsurda pratik zekaya sahip olması,asla ağır kanlı olmaması gereklidir.
Ağır kanlı bir hasta bakıcı olası kritik bir durumda hemen müdahale den çekinecekleri için görevlerini gerekli şekilde yerine getiremezler.bu yüzden olması gereken profesyonel bir hasta bakıcı hızlı ,dakik ve atak olmalıdır.pratik zekaya sahip olan bir hasta bakıcı işinin ehlidir.
Mizaç bir diğer önemli unsurdur. Güler yüzlü olmak ve pozitif bakış açısına sahip olmak, hastaneden yeni çıkmış bir hastanın yanında görmek isteyeceği ilk insan karakteridir.

Hastalık sürecinin hangi kısmında olunursa olunsun, temizlik hayatî önem taşımaktadır. Hastanın bulunduğu ortam ve giysileri ne kadar temiz olmalıysa hasta bakıcı da temizliğe özen gösteren bir kişi olmalıdır. Özellikle evde hasta bakımı çok dikkat gerektiren bir iştir.Bu yüzden hasta bakımı çok önem taşıyan bir unsurdur.

BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN

OFİS:0212 220 83 22

CEP:0507 227 78 11


               
Hasta Bakıcısı | SiteMap |