ANA SAYFA           HASTA BAKICISI           YAŞLI BAKICISI             BAKICI HİMETİ             YATILI BAKICISI           YATALAK BAKICISI           HEMŞİRE BAKICI

 YATILI BAKICI ÖNSÖZ

Yatılı Bakıcı Hayatımızın değişmeyen bir parçası olan Yatılı Bakıcısı yaşlılık günü geldiğinde hepimizin kapısınıçalacaktır.Bu süreç içerisinde yaşlanmaya bağlı olarak vücudumuzda ileri gelen hastalıklarla baş etmek zorundayız.Genellikle yaşlanmaya bağlı olarak ağır hastalıkların tedavi sürecinde hastane koşullarına gerek kalmadan kontrol ve uzun süreli tedavi için  evde istirahat edilmesi zorunluluğu karşımıza çıkar, işte bu durumlarda kendimiz için veya sevdiklerimiz için hasta kişi kimse onun başında durulması, ihtiyaçlarının karşılanması ve sürekli kontrol altında tutulması gereklidir. Eğer sevdiğimiz bir kişinin veya bir yakınımızın hastalığında hastane koşullarına gerek kalmamış ancak normal hayat koşullarına da daha hazır olması gerçekleşmemiş ise evimizde kendisi ile ilgilenmek için sürekli yatılı bakıcı bulunması gerekir. Ancak yoğun iş koşullarında bizim için bu durum mümkün olmadığında devreye yatılı bakıcı hizmeti girer. Genel ismiyle bakarsak; teşhis, tedavi veya tedavi sonrası sürecinde hasta kişilerin hastane koşullarına ihtiyaç kalmaması durumunda uzman kişilerin öneri ve kontrolleri ile hastanın yaşadığı mekanda günlük ihtiyaçlarının görülerek yatılı bakıcı hizmetlerinin verilmesi ve psikolojik rehabilitasyonun da sağlanması hizmetine yatılı bakıcı hizmeti denir.

Sadece ailemizdeki yaşlı ve hasta bakıma muhtaç kişiler için olduğunu düşünmememiz gereken bu hizmete fiziksel açıdan rehabilitasyon gerektiren veya hayat fonksiyonlarını kısıtlayan hastalıklardan muzdarip tüm kişiler için yatılı bakıcı talebinde bulunabilirsiniz. Yatılı  bakıcı hizmeti basit bir işlem olmayıp, yeri geldiğinde hayati öne taşıdığı için herkesin yapabileceği bir iş değildir ve önemli eğitimlerin alınması gerekir. Ülkemizdeki yatılı bakıcıların tahmini %75’i kadınlardan oluşmaktadır. Sadece hasta kişinin tedavisiyle ilgilenmenin yanında ona ev yaşamında yardımcı olmak görevi de bu hizmete dahil olduğu için ev işlerinden de daha iyi anlayan kadınların bu işi yapmaları çok da anormal bir durum değildir.

Sevdiklerimizin hayatlarını etkileyecek bu hizmeti alacağımız kişilerin son derece güvenilir ve tecrübeli kişiler olması gerekmektedir. Bunu da sağlayabilmek için anlaşacağımız kişinin gerekli eğitimleri aldığında dair belgeleri görmek ya da garanti yol olarak direkt bu hizmeti veren şirketlere danışmak gereklidir.

 

YATILI BAKICI REKLAM HİZMETİ 

BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN

OFİS : 212 222 74 12

CEP  : 507 227 78 11

 

 

 


               
Hasta Bakıcısı | SiteMap |